ES Recruitment Drive
Original Post
Virus Texture Tut
Witam was, to nie jest tutek jak zrobić teksturę głowy - pokażę wam jedynie jak robię je ja
Używam programu ArtRage, który mi polecił Soreu, i uważam, że bardzo dobrze nadaje się do robienia texturek,
Powiem wam tyle co wiem, narazie sam się uczę tego programu, ale potrafię coś w nim zrobić



1. Szkic


1.1. Rysuję szkic na papierze, robię zdjęcie, i przenoszę na kompa.

Pic. #1 - Szkic



1.2. Używam programu Chaos Crystal do rozjaśniania ekranu i przerysowuję szkic w Paint'cie

Jak działa chaos crystal



1.3 Sprawdzam czy wszystko jest ładnie, i ewentualnie upiększam oraz dodaję kolory

1.4. Między zębami zostawiam co najmniej 2 pixele odstępu (żeby później przy zaznaczaniu się nie męczyć) a następnie dodaję zmarszczki

Pic. #2 - Efekt




.5. Zapisuję szkic, żeby w razie potrzeby zrobić recolor (klient nasz pan) i sprawdzam jak wygląda ingame

2. Kolorowanie


2.1 Otwieram ArtRage, File › import image file › wybieram swój szkic

2.2. Zaznaczam różdżką teren który chcę kolorować, i koloruję używając do tego pędzla nr 2 (Watercolor)

Pic. #3 - Pędzel nr 2




2.3. Jeśli chcecie mieć ostre zakończenie na włosach to używacie Polygon - zaznaczanie dowolnej figury kanciastej (robienie linii)


Pic. #4 - Zaznaczenie



2.4. Jeśli nie chcesz, żeby kanty były aż takie ostre jak na Pic. #9 - możesz DELIKATNIE użyć Airbrush
(oczywiście zdejmujemy zaznaczenie* i zmieniamy kolor na wcześniejszy kolor włosów - w tym wypadku ciemnoczerwony)
* zaznaczenie zdejmujemy klikając ponownie na zaznaczony objekt (różdżką)

Pic. #5 - Airbrush



3.Cieniowanie


3.1. Zaczniemy od cieniowania włosów, nosa, itd.
- Zaznaczamy skórę (różdżką, tak jak przy kolorowaniu włosów) i jedziemy pędzlem obok włosów, potem nos, oczy...
- Kolor pędzla powinien być czarny lub ciemnoszary

Pic. #6 - Cieniowanie włosów


3.2. Usta
- Zaznaczamy różdżką obszar za zębami (Ułatwiłem to sobie w pkt 1.4.) i bawimy się pędzlem o właściwościach "100%, 60%, 100%, 80%", z wyłączonymi wszystkimi trzema opcjami (Pic. #7)

Pic. #7


- Nie zdejmując zaznaczenia, odhaczamy ostatnią opcję pędzla (Auto Clean) - następnie kolorujemy, żeby pozbyć się białego odcienia z zębów (Pic. #8 )

Pic. #8


- Robimy lekkie cienie za zębami używając tego samego pędzla, zmieniając jedynie kolor na czarny (Pic. #9)

Pic. #9


- Zmieniamy "pędzel" na Airbrush (nadal zostawiamy zaznaczenie), i robimy lekki cień od góry (Pic. #10)

Pic. #10



3.3. Zęby
- Klikamy różdżką na ząb i delikatnie dajemy cień żółtym/czarnym - zależy jak ludzki ma być nasz head (robimy tak z każdym zębem)

Pic. #11



4. Koniec beznadziejnych pixeli


4.1. Na każdą linię ze szkicu nakładamy linię zrobioną przez pióro (Ink Pen)

4.2. Dodajemy pierdoły takie jak szwy, czerwone oczy, lub krew

4.3. Ostateczne wygładzenie - ja zawsze patrzę na zdjęcie jakiegoś ziomka i dodaję cień tam, gdzie jest potrzebny (taki, jak cień od włosów)










Efekt końcowy

CrazyJokerHead



Jeśli nadal czegoś nie rozumiecie pytajcie w komentarzach, postaram się wszystko wyjaśnić
Last edited by Virus17C; May 9, 2014 at 07:42 AM. Reason: Pomysł Soreu jest leprzy
Virus Detected
Na razie zamykam i przyklejam.
Trochę za bardzo chaotycznie wyszło.
Podziel może tego tutka na sekcje (punkty).
Dodatkowo trzeba trochę screeny podzielić.
Np.

Teraz używamy pędzla numer 138 [screen 1]
następnie używamy szpreja o kolorze mokrej pach [screen 2].

To jak jest akutalnie opisane trochę niezrozumiałe jest i bije po oczach. Dodatkowo proszę, żebyś używał normalnych słów, a nie "szprejów", bo też po oczach jebie.



Oczywiście całość doceniam, ale chętnie zobaczyłbym to w ładniejszym wydaniu. Jeśli zechcesz poprawić, to chętnie zamiast tego przykleję następny temat. Zwróć uwagę, jak wizualnie są podzielone inne tutki.
ToP Fighter!
Try to beat my MINIBASH CHALLENGE!
Chuj, że odjebałem w ArtRage pejzaż i portret - on i tak ogarnia ten program lepiej niż ja xD



Ale fakt faktem, wyrazy jak

Originally Posted by Virus17C View Post
[...] cuś [...] upiękniam [...] tródzić [...] recolour [...] wrazie [...] pixelów [...]

mógłbyś zastąpić innymi, bardziej... poprawnymi



//
Edit: Virek - Sprawdź PW (co do PW: jeśli tego użyjesz, w zaawansowanych opcjach posta zaznacz "Disable smilies in text")
Last edited by Soreu; May 8, 2014 at 06:50 PM. Reason: jprd, 17 edit...
Zbyt ''surowe'' jeśli chodzi o prezentację. Wypada zrobić jakiś wstęp czego będziesz używał/po co/na co/dlaczego? Na screenach widoczne są ustawienia (np.pędzla) i jedyne co można się o nich dowiedzieć to:
Originally Posted by Virus17C View Post
100% 60% 100% 80% i te trzy opcje na X

Originally Posted by Virus17C View Post
Witam was, to nie jest tutek jak zrobić texturkę głowy, tylko pokażę wam jak je robię

To ten tutorial jest o robieniu tekstur głowy czy nie?
Last edited by Kocimienta; May 8, 2014 at 10:54 PM.
To "tutorial" jak Virek robi head, nie tutorial żeby się nauczyć korzystać z programów
Originally Posted by Kocimienta View Post
Na screenach widoczne są ustawienia (np.pędzla) i jedyne co można się o nich dowiedzieć to:

A co chciałbyś jeszcze wiedzieć?
Pokazuję tylko to co jest ważne, poza tym macie Podpisane opcje więc można przeczytać która co robi
Virus Detected
Od razu jakoś lepiej wygląda ;D



Miałby wyjaśniać jeszcze czemu np. Pressure na pędzlu daje na 100%? Bo inaczej kolor jest wyblakły

ArtRage różni się tym od innych programów graficznych, że w świetny sposób odzwierciedla efekt prawdziwego malowania pędzlami - jeśli więc np. nie zahaczysz opcji typu Auto Clean - pędzel będzie tworzył efekty "zabrudzenia" i będzie mieszał barwy po których będzie się poruszał tak długo, aż nie opłuczesz go w szklance... Ale to chyba nie tutorial na to...
Last edited by Soreu; May 9, 2014 at 11:39 AM.