ES Recruitment Drive
Original Post
Promowanie toribasha - dyskusja
Można spróbować lekko promować toribash na polskich stronach - pytanie jest takie, czy się komuś chce.
Ze swojej strony mogę napisać mail do CD-Action, kiedyś zamieścili kilka wzmianek, w 2008 nawet toribash był na płycie, co przełożyło się na duży babyboom. Może uda się dochrapać jakąś wzmiankę na stronie albo w piśmie.
Thrandir ma jakieś 'plecy' w gram.pl, może też coś próbować napisać.

Pytanie, co jeszcze?
Swojego czasu pomagałem przy akcji promowania 'erepublik'. Polegało to na tym, że masowo robiliśmy demotywatory związane z grą, co jakiś czas któryś dostał się na główną, co przynosiło trochę graczy. Pomysł dobry, ale nie sądzę żebyśmy byli w stanie stworzyć jakieś interesujące memy z Toribasha, które złapałyby się główną na kwejku czy innym serwisie, ale jak ktoś jest ambitny, to próbować może.

Można próbować działać po różnych forach z grami i tam zamieszczać info - tak swojego czasu robił robson przy promocji toribash.org - jakby ktoś skonstruował ładną wiadomość, którą można by było kopiuj/wklej wrzucać, byłoby prościej, tylko znowu - musi się chcieć, i raczej jedna osoba długo tak nie podziała.

Można też pisać do 'gwiazd youtube'. Swojego czasu wysmarowałem mail do Makuły, vid o Toribashu się pojawił, na pewien czas lekko przybyło graczy. Są jakieś Roje, Moskity i inne misiaki które Let's playe robią, kogoś można by 'zaczepić'.
retired
CDA musi być, przydałoby się też coś wspomnieć na ich forum. Letstplejerzy też ok, tylko żeby gdzieś był redirect do naszego orga (ewentualnie mogę napisać drugiego na Steamie w wersji tylko pl bo pierwszy nie za bardzo się udał).
Kiedy zaczynam grać w coś w necie zwykle szybko zakładam jakiś temacik o toribashu. Tak było choćby w OGame w Hydeparku w dziale Gry. Niestety odezwa nikła, bo gra trudna, ciężko wytłumaczyć, video poradniki w obcym języku itp. Pomysł z CDA jest dobry, chociaż szansa na sukces niewielka.
Póki co ze swojej strony mogę dodać tyle, że warto wpadać na serwery z początkującymi Polakami i zachęcać ich do gry, rzucać linkami do Orga i do poradnika WorldEatera. No początek dobre i to. Każda propozycja pozwalająca stworzyć prężnie rozwijające się polskie community jest ważna, w końcu miło by było zobaczyć na przykład tworzenie się nowego polskie klanu etc.
Undetto
Originally Posted by Powas View Post
Swojego czasu pomagałem przy akcji promowania 'erepublik'. Polegało to na tym, że masowo robiliśmy demotywatory związane z grą, co jakiś czas któryś dostał się na główną, co przynosiło trochę graczy.

I bezcenne wkurwienie użytkowników owych portali na kolejne obrazki dotyczące tejże gry

Najlepsza opcja, to żeby jakiś Rojo czy inny nagrał o toribashu. Tylko do tego trzebaby go nakłonić
WHOOOOOOOOOOOOOOOO
Tacy kolesie jak wolą grać w komerchy, tu się liczy oglądalność i hajs musi się zgadzać. -_-
Undetto
Prawda. Nawet osoby o stosunkowo sporej liczbie widzów wrzucając materiał np. z PSXa zazwyczaj mają żałosną oglądalność. Co zrobisz ;d
WHOOOOOOOOOOOOOOOO
Rofl


CDA i fora coś nie jestem pewien, że wypalą. Tzn. przyjdzie z 10 osób, 5 odpadnie od razu, a kolejnym 5 znudzi się po tygodniu pewnie :F Zawsze tak było i nie wiem, czy jakoś to się zmieni z wyjściem steama. Ew. moglibyśmy też spróbować pobegować o nagrody za promocje tb i spamować różne fora.

Miałem chyba wczoraj jakiśtam pomysł, żeby zrobić jakąś skoordynowaną akcję spamu na fb, linczenie albo do trailera toribasha albo na główną stronę i sharowanie tego przez jakąś tam grupkę.

[re] | #Polska
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos
Ja zacząłem grać, bo kumpel mi podrzucił na penie (dowiedział się z CDA, ale wykruszył się jako blue belt. Ja gram dalej.
Znowu CDA? Nie wiem czy przejdzie. Let's playe też mi się średnio widzą. Dobry promocyjny vid po polsku mógłby zrobić Gaziu (ale nie wiem, czy wyrazi chęci).
Ja ze swojej strony poza TB siedzę tylko w WoW'ie. Sam wsiąkłem po wbiciu pierwszej 70-tki (TBC), więc wątpię, czy ktoś to zostawi dla TB.
Steam bardzo pomógł.
Przyda się jak najwięcej materiałów promocyjnych w naszym języku, ale to też może ściągnąć masę 12-latków, którzy tylko przyniosą nam wstydu, więc nie wiem czy to dobry pomysł.
Sensowną opcją wydaje mi się promocja gry wśród znajomych (facebook, itp.).
ToP Fighter!
Try to beat my MINIBASH CHALLENGE!