Toribash
ce n'est pas ipa blonde - co by tu powiedzieć, aromat słodki, lekko drożdżowy z skórką pomarańczy, strasznie mętne, w smaku niesamowicie delikatne, piwo ma tylko 18 IBU, więc goryczy nie ma co szukać ale za to jest balans między słodyczą i kwasowością.
Strasznie lekkie, orzeźwiające i przyjemnie się pije.
najostatniejsze rzeczy:

Kupiłem sobie takie teku za jakieś 16zł, jest bardzo fajne
Piłem po piwie z dwóch świeżych warek pinty, imperatora bałtyckiego i quatro; imperator dobry ale ciężki jak skurwysyn i nie nadaje się do picia regularnie; quatro super, mocno słodkie przełamane silną goryczką, mega w moim guście, moje ulubione piwo od Pinty od teraz.
Próbowałem tych śmiesznych wynalazków "Cechowego", stouta i pszenicznego. "Stouta" (ciemny lager aromatyzowany XD) nie warto się nawet kijem tykać. Pszeniczne jest w porządku, można je rozważać jeśli wybiera się jakiegoś pszeniczniaka tak o do napicia się.
Piłem Saint No More od AleBrowaru (oba). Jasny jest bardzo w porządku, ciemny wręcz super. Ciemny smakuje jak stout z dowalonymi amerykańskimi chmielami.

[re] | #Polska
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos
Nie jest to piwo ale w/e
Mam jakieś dwa śmieszne MOŁDAWSKIE wina półsłodkie, dostałem na święta.
Na sylwestra będziemy degustować :>
retired
#polska in charge of zakupy:

stay mad elf


PS
wina mołdawskie były spoko, cierpkie troche ale bardzo kvalitne; ni krztyny siary w porównaniu do tego fresco potem xd

[re] | #Polska
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos
Kormoran Weizenbock
9/10
W zapachu czuję głównie słody i chmiel, w smaku bardzo lekki, przyjemny, podchodzi śliwką i miodem. Ciekawa barwa, brązowa. Jeżeli ktoś szuka lekkiego piwa i lubi pszeniczniaki (albo koźlaki, bo to w sumie mix), to pozycja do sprawdzenia obowiązkowa.
retired
Originally Posted by Powas View Post
Kormoran Weizenbock
9/10
W zapachu czuję głównie słody i chmiel, w smaku bardzo lekki, przyjemny, podchodzi śliwką i miodem. Ciekawa barwa, brązowa. Jeżeli ktoś szuka lekkiego piwa i lubi pszeniczniaki (albo koźlaki, bo to w sumie mix), to pozycja do sprawdzenia obowiązkowa.

Tez sadze że świetne piwo, ale śliwke bardziej czułem w aromacie niż smaku (chociaż też). Ostrzegam tylko przed piciem dużych ilości bo na początku w ogóle nie czuć alkoholu i może sie okazać zdradzieckie to piwo.


W tym tygodniu piłem Aresa z OLIMPu (polish red ale), takie o poprawne piwo, dość wytrawno-gorzkie ale raczej łagodne. Poza tym rauchbocka Pinty - jak w dym. Jak w dym bardzo mi smakował, praktycznie poza kiepską (nieistniejącą) pianą było bez zarzutów. Świetnie zbalansowany smak.

@edit
a no i jeszcze ciechana pszeniczniaka - dobry jeśli się lubi pszeniczne; to chyba podręcznikowy przykład dobrego pszeniczniaka

[re] | #Polska
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos
American IPA z Kormarana.
Nie mam pojęcia co tutaj czuje. Jest chmiel, trochę jakby owocowy, lekko cytrusowy. W smaku podobnie, fajna goryczka, w kolorze ciemno-złoty. 8/10

Lwówek Ratuszowy
Pachnie kiszoną kapustą, taką z beczki.
Goryczka prawie niewyczuwalna, smaku nie ma prawie wcale, dosyć wodnisty, piany nie uświadczysz.
tl;dr szczoch. 2/10 od biedy można wypić, bardzo słaby lager.
Last edited by Powas; Jan 9, 2015 at 10:13 PM.
retired
SHADOWELF, DUPA NASMAROWANA? XD TO OTWIERAJ SPOILER


[re] | #Polska
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos
Dzisiejszy wieczór zapowiada się smacznie.
Nie piłem z tego tylko Cascade IPA z Doctora, dam znać co i jak, reszta sprawdzona jako prawilne piwa.

derp



Edit: doctor brew cascade IPA

bardzo ładna piana, ładnie oblepia ścianki, kolor porannego, mętnego moczu ale za to ten zapach, OOOOO KURWA, chyba najładniej pachnące piwo jako znam - cytrusy i liczi głównie, piękna sprawa. Smak dupy nie urywa - goryczka na wejściu, potem woda, na końcu trochę jakby trawy na podniebieniu po przełknięciu, także przez pół sekundy.
Ogólnie lekkie, całkiem spoko, solidne 7/10.
Last edited by Powas; Mar 5, 2015 at 06:35 PM.
retired